DAJ PSU FIOLETOWY DOM

FUNDACJA FIOLETOWY PIES

W Opolu w 2008 roku grupa wolontariuszy pracujących w miejscowym Schronisku dla Zwierząt postanowiła zacząć działać na własną rękę. Wspólnie założyli Fundację, pod opiekę której miały trafiać wszystkie zbłąkane, opuszczone, potrzebujące opieki psiaki. Fundacja otrzymała nazwę Fioletowy Pies i została oficjalnie zarejestrowana w Styczniu 2008 roku jako organizacja non-profit. Wszyscy jej członkowie, zarówno zarząd jak i pracownicy, to wolontariusze.

Pomagamy zwierzętom w potrzebie. Przygarniamy pod skrzydła Fundacji psy i koty, które zostały porzucone gdzieś po drodze na wakacje. Prowadzimy interwencje i walczymy o zwierzęta źle traktowane przez swoich właścicieli, nierzadko zabierając je w lepsze miejsca.

Naszym głównym zadaniem jest znalezienie pokrzywdzonym przez los zwierzakom nowych, wspaniałych, mądrych i odpowiedzialnych domów. Zanim jednak to nastąpi, opiekują się nimi nasze niezastąpione domy tymczasowe, które dają im schronienie, pomagają w rekonwalescencji i opiekują się nimi do czasu szczęśliwej adopcji.

Staramy się, poprzez liczne akcje edukacyjne, uświadamiać społeczeństwo o potrzebach zwierząt ich prawach i obowiązkach wobec nich. Pragniemy, aby wszystkie psy i koty były szczęśliwe i bardzo fioletowe.

DLA NICH SZUKAMY DOMU 

 MEGI
 Wiek:
 
około 2 lat
 Charakter: przyjazna
 Zdrowie: odrobaczona, zaszczepiona i wysterylizowana
 Miejsce pobytu: dom tymczasowy w Opolu
 Kontakt w sprawie adopcji: 695 988 940, fundacja@fioletowypies.pl


 

Megi to młoda ok 2 letnia suczka w typie terrierka. Jest niewielka, sięga połowy łydki, waży ok 10kg. Potrzebuje trochę czasy , by zaufać nowopoznanej osobie, ale gdy już to zrobi to kocha na zabój. Pewności siebie dodają jej inne psy, dlatego idealnie byłoby gdyby znalazła dom z psami. Megi przebywa w domu tymczasowym w Opolu. Jest wysterylizowana, zaszczepiona, zachipowana- w pełni gotowa do adopcji.


 


 

 FIL
 Wiek:
 
około 9 lat
 Charakter: przyjazny dla ludzi oraz innych psów
 Zdrowie: odrobaczony, zaszczepiony i wysterylizowany
 Miejsce pobytu: Hotel dla psów u Dexterki, Lubienia
 Kontakt w sprawie adopcji: 695 988 940, fundacja@fioletowypies.pl


 

9 smutnych lat za schroniskowymi kratami ma już za sobą.Dzięki determinacji dobrych ludzi Fil trafił do hoteliku dla zwierząt w okolicach Opola.Teraz nie musi już chować jedzenia do budy przed innymi psiakami,teraz nie musi już bać się dotkliwych pogryzień,które zdarzały się w schronisku:( teraz jest szczęśliwy….ale, czy po tym co przeszedł nie zasługuje na człowieka tylko swojego kochającego człowieka,którego nigdy nie miał? Możliwa pomoc w transporcie

-bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami
-nie lubi kotów
-nadaje się do domu z dziećmi
-nie ma w nim ni krztyny agresji-
-dobrze czułby się w domu z ogrodem
-wymaga spokojnego i cierpliwego opiekuna
-ładnie chodzi na smyczy
-ma zadatki na psa stróżującego
-zachowuje czystość
-uwielbia kąpiele w basenie
-potrzebuje czasu i cierpliwości , aby w pełni zaufał człowiekowi
-uwielbia aportowanie
– jest średnioaktywny, niewymagający


 


 

 NUKA
 Wiek:
 
około 4 lat
 Charakter: przyjazny
 Zdrowie: odrobaczony, zaszczepiony i wysterylizowana
 Miejsce pobytu: Hotel dla psów u Dexterki, Lubienia
 Kontakt w sprawie adopcji: 695 988 940, fundacja@fioletowypies.pl


 

Nuka to ok 4 letnia suczka w typie dalmatyńczyka. Szukamy dla suni spokojnego domu, bez dzieci. Dogaduje się z samcami, z suczkami jest nieco gorzej. Nuka potrzebuje czasu by zaakceptować i zaufać nowo poznanemu człowiekowi. Musi mieć cierpliwą rodzinę, która nie będzie narzucać się z pieszczotami tylko da jej szansę na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji. Zna podstawowe komendy. Całkiem ładnie chodzi na smyczy. W mieszkaniu zachowuje się bardzo grzecznie, utrzymuje czystość.